Trzech paulistów rozpoczęło nowicjat
Dwóch Polaków: Cyprian Kostrzewa i ks. Wojtek Kuzioła oraz jeden Włoch: Andrea Giampietro rozpoczęli nowy okres swojej formacji - nowicjat. Jest to czas wyjątkowy, stanowiący fundament całego późniejszego życia zakonnego, dlatego przeżywany jest w sposób intensywny i specyficzny.
Jak mówi Kodeks Prawa Kanonicznego: Nowicjat, którym rozpoczyna się życie w instytucie, zmierza ku temu, żeby nowicjusze dokładniej rozpoznali Boże powołanie, właściwe danemu Instytutowi, by doświadczyli sposobu życia Instytutu, uformowali umysł i serce jego duchem, a także by można było poznać ich intencje i przydatność (KPK 646).
Cechą charakterystyczną nowicjatu paulistów jest próba i weryfikacja, zarówno ze strony kandydata, jak i ze strony Zgromadzenia, oraz rozbudzenie miłości do Chrystusa, do którego każdy powinien starać się upodobnić, naśladując św. Pawła, który powiedział: Dla mnie żyć to Chrystus (Flp 1,21), Żyję już nie ja, lecz żyje we mnie Chrystus (Ga 2,20). Nowicjusze będą poznawać i przyjmować osobę Jezusa Mistrza Prawdy, Drogi i Życia jako naczelną zasadę paulińskiego życia duchowego i apostolskiego, osobistego i wspólnotowego, zgodnie z pragnieniem bł. Jakuba Alberione: Całe życie paulińskie ma być włączone w Jezusa Mistrza: modlitwa, nauka, apostolstwo.
Nowicjusze będą uczestniczyć w wykładach wewnątrz zgromadzenia z zakresu: historii Towarzystwa Świętego Pawła, duchowości paulińskiej, życia i działalności św. Pawła Apostoła, formacji ludzkiej, historii i teologii życia zakonnego, życia apostolskiego, konstytucji zgromadzenia itp. Ponadto będą pełnić apostolstwo przy pomocy środków społecznego komunikowania na każdym z jego etapów: redakcji, produkcji i rozpowszechniania.
Nowicjat paulistów trwa jeden rok, zaczyna się zazwyczaj dnia 7 września i kończy złożeniem pierwszych ślubów zakonnych w dniu 8 września roku następnego.