W niedzielę 12 lutego 2017 roku w kaplicy Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego w Lublinie przy ul. Orlanda, paulista, br. Adam Szczygieł prezentował wiernym Biuletyn liturgiczny „Dzień Pański”. Spotkanie odbyło się przed Mszą św., podczas której uczestnicy po raz pierwszy korzystali z pomocy tego czasopisma. Od tamtego momentu „Dzień Pański” stał się cotygodniową pomocą duszpasterską w urszulańskiej kaplicy. Jak będzie odbierany i jakie owoce przyniesie? Czas pokaże.
„Dzień Pański” wydawany jest w Polsce przez Edycję Świętego Pawła od 1998 roku. Natomiast jego historia liczy już sobie 96 lat. Pierwsze numery Biuletynu pod nazwą „La Domenica” ukazały się we Włoszech, w 1921 roku. Jego pomysłodawcą i długoletnim redaktorem był założyciel Rodziny Świętego Pawła bł. Jakub Alberione. To on właśnie ‒ zapewne biorąc pod uwagę niektóre funkcje jakie pełni czasopismo w parafii ‒ nazwał go „papierowym wikarym”.
Dziś biuletyn liturgiczny rozpowszechniany jest w wielu krajach świata, gdzie obecni są pauliści. Występuje w wersjach dla dorosłych i dla dzieci. Można go znaleźć na następujących stronach:
1. Co zawiera „Dzień Pański”?
Czytania i modlitwy mszalne, rozważania i refleksje na temat czytań, modlitwę wiernych, pieśni, katechezę…
2. Jak korzystać z „Dnia Pańskiego”?
Odpowiedź znajdziesz na stronie: www.edycja.pl
3. Prenumerata za 20 zł?
Wydając zaledwie 20 zł możesz zamówić całoroczną prenumeratę „Dnia Pańskiego”. Cztery razy w roku listonosz przyniesie do Twojego domu pakiet zawierający 16 numerów. Może to być także znakomity prezent dla bliskiej Ci osoby. A może znasz kogoś, kto nie może uczęszczać na cotygodniową Mszę św.? „Dzień Pański” pomoże takiej osobie przeżyć niedzielę w łączności z całym Kościołem.
4. Jak zaprenumerować Biuletyn?
Odpowiedź znajdziesz na stronie: www.edycja.pl
br. Adam Szczygieł SSP
Redaktor naczelny „Dnia Pańskiego”